Obozy

Komitet Wychowania i Edukacji Chrześcijańskiej oraz Komitet Młodzieży zapraszają na tegoroczne obozy!

Obóz dla młodzieży: 25-30 lipca (14 lat +)

       Obóz dla dzieci: 31 lipca-8 sierpnia (8-13 lat)

Zgłoszenia należy kierować do:

– obóz dla dzieci – Anna Szczepańczyk (tel. 534 256 137)

– obóz dla młodzieży – Damian Szczepańczyk (tel. 785 460 185)

Najważniejsze informacje odnośnie obozów:

* Obozy odbędą się w ośrodku „Stajnia Ostoja”, Antonielów 41 (gm. Łopuszno).

* Komfortowe warunki (pokoje z łazienkami itd.), kameralny ośrodek otoczony przyrodą.

* W trakcie obozu odbywać się będą m.in. zajęcia z jazdy konnej dostosowane do umiejętności poszczególnych osób (zarówno dla osób niemających kontaktu z tym sportem jak i osób regularnie jeżdżących).

* Codzienne rozważania Słowa Bożego.

* Aktywności fizyczne (zajęcia sportowe, wycieczki itp.) oraz prace manualne (prace plastyczne itd.).

* Zajęcia dostosowane do wieku prowadzone w mniejszych grupach.

* Wiele innych aktywności (pierwsza pomoc dla młodzieży, ogniska, wycieczki po Górach Świętokrzyskich, basen itd.).

Koszty: Obóz dla dzieci: 700 zł; Obóz dla młodzieży: 450 zł. Udział w obozie na preferencyjnych warunkach (obozy są dofinansowane ze środków Kościoła) dotyczy członków KEM w RP z rekomendacją pastora zboru.

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca będzie wpłata zaliczki w wysokości 50% ceny obozu do 15 lipca (w tytule prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz wiek). Nr konta: 02 1140 2004 0000 3402 6919 6374.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z organizatorami:)

Reportaż w TVP 2

            Zapraszamy serdecznie do obejrzenia reportażu  pt. “Pamiątka nawrócenia”, który mówi o ks. Janie Wesleyu i początkach metodyzmu oraz o “rozgrzaniu serca”,  jakiego i dziś doświadczają ludzie, którzy szukają Boga.

          W reportażu wypowiadają się duchowni i wierni Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Polsce. Link

 

 

 

Nabożeństwo w PR 2

Zapraszamy do wysłuchania najbliższego nabożeństwa Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP,

w niedzielę  23 maja  o godz. 8.00 w Drugim Programie Polskiego Radia.

Radio 2

Będzie to retransmisja nabożeństwa z Bydgoszczy.

Prowadzenie ks. Janusz Olszański, kazanie ks. Krzysztof Kłusek z Chodzieży.

Zmarł ks. Zimoń

              Ze smutkiem  zawiadamiamy, że  w sobotę ( 3 kwietnia 2021 r.))  odszedł do Wieczności w 69. roku ziemskiego pielgrzymowania  ks. Ryszard Zimoń, wieloletni duszpasterz zboru ewangelicko-metodystycznego w Pabianicach.

           Pogrzeb odbędzie się w czwartek (15 kwietnia) o godz. 11.00 na cmentarzu komunalnym w Pabianicach, przy ul. Kilińskiego.

 

         Jam jest zmartwychwstanie i żywot, mówi nasz Pan, Jezus Chrystus, kto we mnie wierzy, choćby umarł, żyć będzie. A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki … wg Jana 11, 25-26.

Życzenia

Drogi Kościele, Siostry i Bracia w Jezusie Chrystusie!

[Pan Jezus] „…Ja żyję i wy będziecie żyć  (J 14, 19 BE)

     W życiu Pana Naszego Jezusa nic nie działo się przypadkowo. Ani Jego przyjście              na świat w grocie Betlejemskiej, ani Jego życie, ani Jego śmierć, ani tym bardziej                      Jego zmartwychwstanie. To wszystko działo się zgodnie z Bożym planem wobec ludzkości. Bo Bóg; … tak bardzo umiłował świat (Ciebie i mnie), że ofiarował mu swego jedynego Syna, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne. (J 3, 16 SŻ.)

           Boży plan został zrealizowany. Nasze zbawienie dokonało się w Chrystusie.   Moim pragnieniem, a jednocześnie życzeniem jest, by słowa; „kto w Niego wierzydotyczyły każdego z nas. Niechaj Święta Wielkiej Nocy będą okazją do refleksji nad naszą relacją                z Bogiem, niech staną się okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dzieło zbawienia.

             Niech każde serce zaśpiewa: Wszystko Tobie dziś oddaję, kornie klękam u Twych nóg, Ciebie Jezu czczę wyznaję, nie odejdę z Twoich dróg. (Kancjonał KEM, hymn nr 112)

                                                                                   Wasz w Chrystusie

                                                                                           Ks. Andrzej Malicki

                                                                                      Superintendent Naczelny

Oświadczenie Biskupa

Do członków i przyjaciół
Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Europie Środkowej i Południowej

                                                                                                                                                                                                        Zurych, 8 marca 2021 r

Gdy pomyślałem: Chwieje się noga moja – Łaska twoja, Panie, wsparła mnie (Psalm 94,18)

Odroczenie Konferencji Generalnej i przedłużenie mojej posługi biskupiej.

Drogie Siostry i Bracia w Europie Środkowej i Południowej.

      Miesiące po sesji nadzwyczajnej Konferencji Generalnej w 2019 r. były trudne i pełne napięcia. Trwająca od marca 2020 r. pandemia koronawirusa doprowadziła do pierwszego przełożenia Konferencji Generalnej zaplanowanej na maj 2020 r. i zmieniła nasze priorytety we wszystkich krajach.
      Dla mnie osobiście oznaczało to przesunięcie odejścia na emeryturę o kolejny rok. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że przełożona Konferencja Generalna odbędzie się na początku września 2021 r. Wraz z moimi kolegami, biskupami Christianem Alstedem i Haraldem Rückertem, wydaliśmy w połowie lutego 2021 r. oświadczenie „Nasze zobowiązanie”, dotyczące tego, w jaki sposób zobowiązujemy się do prowadzenia Kościoła w czasach możliwego podziału.
      Dziesięć dni temu ogłoszono, że Konferencja Generalna odbędzie się w dniach od 29 sierpnia do 6 września 2022 r. Kolejne przesunięcie Konferencji Generalnej o cały rok było dla nas zaskoczeniem. To był poważny cios dla wszystkich, którzy chcieliby iść naprzód – we wszystkich aspektach – i którzy właśnie czekali na decyzje Konferencji Generalnej. Po raz drugi wpływa to również na mnie osobiście.
      Moja żona, Heidi, i ja potrzebowaliśmy kilku dni rozmów i modlitwy. Konsultowałem się także z członkami Biura Konferencji Centralnej i Episkopalną Grupą Roboczą. Postanowiłem wtedy kontynuować moją aktywną posługę biskupią aż do zaplanowanej Konferencji Centralnej po Konferencji Generalnej we wrześniu 2022 roku. W wielu trudnych chwilach mojego życia doświadczyłem, że niezłomna miłość Boża mnie podtrzymuje. Ufam jej również na tej długiej drodze służby.
      W tym tygodniu Komitet Wykonawczy Konferencji Centralnej zbierze się online w dniach 12 i 13 marca. Ustali on nowy termin Konferencji Centralnej, na której wybrany zostanie mój następca. Zaplanuje również proces przygotowania Konferencji Centralnej do podjęcia niezbędnych decyzji po działaniach Konferencji Generalnej we wrześniu 2022 r.
     Jednym z owoców Ducha jest cierpliwość. Wszyscy tego potrzebujemy dla siebie, ale także dla naszych braci i sióstr, z którymi nie zgadzamy się w naszym Kościele.
      Niech niezłomna miłość Boga nadal prowadzi nas w trudnej podróży Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Europie Środkowej i Południowej.

W Chrystusie, naszym Panu i Zbawicielu.

Biskup dr Patrick Streiff