Reportaż w TVP 2

     We wtorek (22 sierpnia) o godz.  6:35 w TVP 2 zostanie wyemitowany reportaż pt.”Dla Boga i ludzi” zrealizowany przez Redakcję Ekumeniczną TVP 2 we współpracy z Kościelną Redakcją Programów Telewizyjnych.

     Program przedstawia metodystów  z Bielska-Białej, którzy  budują nowy dom parafialny. Ich zaangażowanie w prace remontowo-budowlane jest wynikiem ich zaangażowania w tworzenie i duchowe budowanie swojego zboru, a uroczyste nabożeństwo, w trakcie którego poświęcono nową kaplicę i dom parafialny, zgromadziło wielu wiernych i duszpasterzy , w tym także gości ekumenicznych
(więcej…)

Audycja w PR 2

SOBOTA, 12 sierpnia 2017 roku
Polskie Radio Program 2, godz. 16.15
Z cyklu „Kościoły w Polsce i na świecie”

Audycja poświęcona 96. Konferencji Dorocznej Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP. Redaktor dr Krzysztof Górski rozmawia z sekretarzem metodystycznego synodu , ks. Zbigniewem Kamińskim.

 

Konferencja-podsumowanie

W dniach 22-25 czerwca obradowała  w Katowicach 96. Konferencja Doroczna (Synod) Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP . Przebiegała ona pod hasłem: „Ja jestem – nie bójcie się!”.

Konferencję rozpoczęło uroczyste nabożeństwo komunijne w czwartek (22.06) o godz. 19.00 w ewangelicko-metodystycznej kaplicy przy ul. Reymonta 4.

Zakończyło natomiast nabożeństwo ordynacyjne w niedzielę, w czasie którego ordynowano 2 osoby na diakona ( Monikę Zuber z Ełku i Jarosława Batora z Puław) i jedną na prezbitera (ks. Adriana Myślińskiego z Tarnowa) .

(więcej…)