Siostry i Bracia w Jezusie Chrystusie!

 Przed  nami Adwent i Boże Narodzenie. Adwent (z łac. adventus – przyjście), okres symbolicznego oczekiwania Króla Królów i Pana Panów – Jezusa Chrystusa.

Boże Narodzenie to przede wszystkim głęboka prawda o Tajemnicy Wcielenia, która staje się bardziej zrozumiałą, gdy połączymy ją z Tajemnicą Odkupienia. Bóg stał się człowiekiem, zamieszkał w ludzkim świecie, aby w swojej obfitości obdarzać nas łaską po łasce. Tylko to może usprawiedliwić przyjście Boga na świat w ludzkim ciele. Wszystko to, kim jesteśmy i kim będziemy, wszystko, co posiadamy i możemy posiadać, absolutnie wszystko!!! mamy od Niego i dzięki Niemu …

Jest to kolejny rok świętowania największego wydarzenia w dziejach świata. Przyszedł Chrystus – Bóg, by żyć tak jak my, doświadczyć tego co my. Przyszedł, by pokazać jak Bóg przeżyłby życie, które nam ofiarował. Doświadczeni codziennością, przytłoczeni troskami:

– świętujmy przyjście Jezusa Króla, który wytrwał.

Ogarnięci zewsząd obojętnością, często porzuceni, nieakceptowani;

– świętujmy przyjście Jezusa Króla, któremu na każdym zależy.

Podzieleni, często poranieni, krzyczący o miłość w świecie nienawiści:

– świętujmy przyjście Jezusa Króla, który kocha naprawdę.

Po Adwencie Anioł zapuka do naszych drzwi mówiąc: Dzisiaj w mieście Dawida urodził się wasz Zbawca, Mesjasz Pan (Łk 2, 11 NP).

Czy jest to wiadomość na którą czekasz? Kto dzisiaj chce tego słuchać?

Czy dla matki wychowującej samotnie dziewięcioro dzieci  będzie to dobra wiadomość?

Czy człowiek, który wyszedł z więzienia, bez perspektyw, bez pracy, pieniędzy, jedzenia czeka na tę wiadomość?

Czy pukający do twoich drzwi, niekoniecznie oszust, proszący o pomoc oczekuje tych słów?

Możesz sprawić, że będzie to dla nich dobra nowina, jeśli mimo całej nieufności dostrzeżesz w nich Chrystusa mówiącego: Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście (Mt 25, 40).

Są to także moje życzenia na czas Adwentu, Bożego Narodzenia, a także Nowego Roku, byśmy uczyli się dostrzegać możliwości dla Chrystusa. Niechaj On wypełnia nasze serca, rodziny, nasze domy, nasz Kościół pokojem i radością. On niech będzie najważniejszym gościem przy stole wigilijnym.

 

ks. Andrzej Malicki

Superintendent Naczelny

Kościoła Ewangelicko-Metodystyczego w RP

Adwent i Boże Narodzenie