Jezus żyje!

Chrystus został wskrzeszony z martwych, jako pierwszy z tych, którzy umarli. Skoro bowiem przez człowieka przyszła śmierć, przez Człowieka też przyszło zmartwychwstanie.

1 Kor 15, 20-21

Siostry i Bracia w Jezusie Chrystusie!

Przed nami ten wyjątkowy czas, kiedy wspominamy cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Zawsze, kiedy myślę o tym, co stało się na krzyżu, czuję przygnębienie i smutek. Jednak dla nas chrześcijan jest nadzieja, bo po tych traumatycznych doświadczeniach przychodzi poranek Wielkanocny, podczas którego możemy wykrzyknąć: Jezus żyje, z Nim i ja! Świat się pogubił: cierpienie i śmierć stały się codziennością, szczególnie w kontekście wojny za naszą wschodnią granicą. Niedawne trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii pochłonęło tysiące istnień ludzkich. To wszystko sprawia, że dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebujemy zwiastowania życia i nadziei.

W Bogu jest życie i nasza nadzieja. Chciałbym, żeby te proste słowa towarzyszyły nam nie tylko w okresie pasyjnym i wielkanocnym, ale byśmy zachowali je w naszych sercach bez względu na okoliczności.

Niech nasza wiara w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa pozwoli nam znaleźć nadzieję i siły do pokonywania codziennych trudów i trosk. Niech Bóg błogosławi Wam, Waszym bliskim i całemu Kościołowi.

Życzę radosnych, pełnych życia i nadziei Świąt Wielkanocnych.

Ks. sup. Andrzej Malicki

Superintendent Naczelny

Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP

Życzenia