Drogi Kościele, Siostry i Bracia w Chrystusie!

Śmierć Jezusa na starożytnej szubienicy zamykała życie pełne niezwykłych myśli i czynów. Zdawała się być końcem jeszcze jednego człowieka, który miał patent na ulepszenie świata. W tym
przypadku nie była ona jednak ostatnim faktem w życiu Jezusa. Według świadectwa Słowa Bożego: On wstał z martwych! Z niego wynika wiara, że ostatnie słowo w życiu należy do dobroci i miłości.

Przesłanie zmartwychwstania jest bardzo czytelne: stary człowiek musi umrzeć, by narodził się nowy. Niekoniecznie z nowym garniturem czy sukienką, ale na pewno z nowym kochającym sercem.

Jeśli więc ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem. To co stare umarło, obróciło się w proch, zgniło, wypaliło…, a wszystko stało się nowe, żywe i prawdziwe w Chrystusie (por. 2 Kor 5, 17).

W pełni doświadczymy mocy zmartwychwstania, gdy nie tylko będziemy potrafili pięknie mówić czy pisać, ale też myśleć i żyć.

Wszystkim czytającym te słowa życzę pięknych myśli o sobie i o innych oraz jeszcze piękniejszego życia. Wielka Niedziela jest darem dla ludzkości, dla ciebie i dla mnie. Przyjmijmy ten dar, bo

Jezus żyje. Alleluja!

Z życzeniami błogosławionych Świąt Wielkanocnych.

Ks. Andrzej Malicki
Superintendent Naczelny

Życzenia