Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami (Mt 1, 23)

Siostry i Bracia w Jezusie Chrystusie!

Niech ta radosna wieść towarzyszy nam zawsze.

Adwent i Boże Narodzenie to szczególny okres w życiu Kościoła i każdego z nas. To czas, kiedy próbujemy się wyciszyć, spojrzeć inaczej na rzeczywistość, zbliżyć się do rodziny, do tych, którzy są drodzy naszemu sercu, a przede wszystkim zbliżyć się do Boga. Przed nami tak wiele pracy, tak wiele wydarzeń, tak wiele przygotowań. Pamiętajmy jednak w tym pośpiechu i bieganinie o Tym, który jest Najważniejszy. Niech obecna wszędzie  komercjalizacja, która każe nam świętować po swojemu, nie przesłoni istoty Przyjścia i Pamiątki Narodzenia Pana Jezusa Chrystusa. Wolałbym raczej, by było ubogo na zewnątrz, ale bogato w sercach ludzkich.

Życzę wam obfitości Boga, doświadczania Jego obecności zarówno w sferze duchowej i materialnej, indywidualnie i zbiorowo.

Przygotowując się, a następnie zasiadając do stołu wigilijnego zaprośmy Nowonarodzonego, nie tylko do wieczerzy, ale też do naszego życia. Niech znajdzie On miejsce w naszych sercach, w naszych kaplicach i kościołach. Niech nie będzie tylko gościem, ale gospodarzem, bo przecież Immanuel, to Bóg z nami. Nawet jeśli w tym roku zabraknie w waszych domach kogoś bliskiego, to wspierajmy się nawzajem i sprawmy, by nie zabrakło Boga, Jego pociechy i ludzkiej życzliwości.

Życzę Wam właściwie i cierpliwie przeżywanego i doświadczanego Adwentu.

Życzę dobrych, radosnych i obfitych Bożą obecnością Świąt Bożego Narodzenia.

Niech Jezus Chrystus błogosławi Was, Waszych bliskich i cały nasz Kościół.

 

ks. Andrzej Malicki

Superintendent Naczelny

Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP

Adwent i Boże Narodzenie 2017