Ks_Malicki_10_x_15Adwent i Boże Narodzenie 2015

 

Siostry i Bracia w Jezusie Chrystusie!

 

     Przed nami Adwent, Boże Narodzenie, a wkrótce Nowy już 2016 Rok. Jest to czas przygotowań; zarówno tych bardzo doczesnych, jak i duchowych, które mają sprawić w nas chęć odkrywania na nowo cudu Bożego wcielenia. Pamiątki narodzin Chrystusa, nie da się zrozumieć bez Chrystusa. A świat chyba nie jest na to przygotowany. Zewsząd płyną przerażające doniesienia o zamachach terrorystycznych, cierpiących dzieciach, ofiarach wojen i ataków. Myślę, że jako ludzie wierzący powinniśmy zrezygnować z komercyjnego podejścia do Bożego Narodzenia i skupić się na istocie tych dni.

      Życzę aby, każdy dom był pełny obecnością Chrystusa, abyśmy w natłoku komercji umieli się zatrzymać i docenić, jak wielki jest nasz Bóg.

     W dziejach świata wydarzyło się coś wyjątkowego, coś wielkiego. Bóg przemówił do człowieka w Bożym Narodzeniu. Zesłał swego Syna, nie dla jakiegoś banalnego powodu, ale aby nas ratować, zbawić !!! Boże Narodzenie jest więc szansą, by dostrzec, doświadczyć czym jest miłość Boga do człowieka. Bóg w narodzeniu swego Syna mówi – kocham cię, zależy mi na tobie, troszczę się o ciebie, bo jesteś cenny.

      Życzę, aby Święta stały się dla ciebie okazją do odkrywania miłości Boga do człowieka.

Jezus jest prawdziwą światłością, która przychodzi na świat. Wielu przed Nim twierdziło, że są przewodnikami, a nawet zbawicielami, że wiedzą co zrobić, by prawdziwe światło świeciło w ludzkich sercach – oni zawiedli ! Światło Chrystusa jest dla wszystkich, bez względu na to skąd przychodzą i jaki mają kolor skóry. Przeglądając się w Bożym świetle, widzimy naszą ograniczoność i niedoskonałość.

       Życzę, aby Święta stały się dla ciebie okazją do przeglądania się w Bożym świetle.

Jezus nie przyszedł do obcych, ale do swoich, do swej własności, do swej posiadłości. Nie wkroczył na teren obcy, należący do kogoś innego. Dlaczego swoi Go nie przyjęli? Czyżby za wiele wymagał, za wiele oczekiwał? Nie pasował, oni myśleli, że będzie inaczej, prościej, łatwiej, a jednak zanim ty uwierzyłeś w Boga, Bóg uwierzył w Ciebie, zanim ty Go wybrałeś, On wybrał ciebie, zanim ty się Jemu oddałeś, On oddał siebie.(G. Morris).

     Życzę, aby Adwent i Boże Narodzenie stały się okazją do uchylenia drzwi naszych serc dla Chrystusa.

„… ujrzeliśmy Jego chwałę, chwałę jako Jednorodzonego od Ojca” J 1, 14.

     Życzę dostrzegania Bożej chwały nie tylko teraz, ale w całym naszym życiu.

     Doświadczajmy i poszukujmy najmniejszych nawet objawów Jego obecności. Przyjmijmy na nowo dar Bożego Narodzenia i odkrywajmy jego sens i cel.

        Niech to będzie czas modlitwy szczególnie za tych, którzy nie potrafią żyć w pokoju i za tych, którzy zło nazywają dobrem.

Niech Bóg błogosławi nasze domy, rodziny i cały Kościół.

Niech obdarza nas pokojem, Księcia Pokoju.

 

Superintendent Naczelny

Ks. Andrzej Malicki

Słowo na Adwent…