Pan Zmartwychwstał, Prawdziwie Zmartwychwstał !
 
 
       Tą aklamacją powtarzaną trzykrotnie przez pastora i zbór pozdrawiamy się nawzajem w poranek Wielkanocny. Jest to okrzyk radości i zwycięstwa; życia nad śmiercią, nadziei nad rezygnacją, miłości nad nienawiścią, bo Jezus Żyje i chce żyć także pośród nas.
 
       Wielki Tydzień w swojej różnorodności zdarzeń i nastrojów jest dla każdego z nas dobrą okazją do refleksji nad własnym życiem, a przede wszystkim do wyprostowania dróg prowadzących do Boga. Wyjątkowość Wielkiego Czwartku, łzy i ból Wielkiego Piątku, zwieńczy radość i nadzieja poranka Wielkanocnego.
Nie ma znaczenia gdzie się obecnie znajdujesz w swojej pielgrzymce duchowej, czy dryfujesz gdzieś na jej nizinach, czy przeżywasz wyjątkowość bliskości z Bogiem. Poranek Wielkanocny niesie przesłanie dla każdego, bo Jezus żyje dla:
 
biednych i bogatych
dla pięknych i brzydkich,
dla zdrowych i chorych
dla smutnych i tych co się radują
dla mądrych i niemądrych
dla wierzących i tych, którzy jeszcze nie uwierzyli
 
       My i nasz Kościół potrzebujemy mocy, która nie tylko odwali kamień grobu, ale wniesie powiew i świeżość Wielkiej Nocy, pozwoli na nowo odczytać Ewangelię Zwycięstwa życia nad śmiercią. Niezmiernie ważne jest byśmy nie zapominali, kto sprawia, że żyjemy, poruszamy się i kochamy. Ważne jest byśmy nie zapominali o naszej „pierwszej miłości” do Boga. Wiem, że Wszechmogący może sprawić w tym czasie Postu i Wielkanocy cud odnowienia naszych relacji, naszego myślenia i doświadczania życia.
 
Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?
Nie ma go tu, ale wstał z martwych.”  Łk 24, 5 i 6
 
      Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Wam, Siostry i Bracia, drodzy Pastorzy i prowadzący Zbory, miłości która jest ważniejsza od wszelkich dóbr doczesnych, zdrowia, bez którego nie można przetrwać, pracy, która pomaga żyć, życzliwości nie tylko bliskich.
Niech Pamiątka Wielkiej Nocy stanie się okazją do zakosztowania prawdziwej radości, pokoju i życia.
 
   Niech Jezus Zmartwychwstały błogosławi Wam, Waszym Rodzinom, Zborom i całemu Kościołowi.
 
 
Superintendent Naczelny
 
ks. Andrzej Malicki
 
Wielkanoc 2014
Życzenia