Członkowie Światowego Aliansu Baptystów i Światowej Rady Metodystycznej spotkali się w  Singapurze w metodystycznej szkole dla dziewczyn.

       Głównym tematem całego dialogu są słowa: wiara czynna w miłości. Zaś ta sesja zajmowała się zagadnieniem wiara wyznawana i pamiętana. Uczestnicy dyskutowali na temat istoty i autorytetu Kościoła. Dyskusja dotyczyła też zrozumienia pojęcia usprawiedliwienie i uświęcenie w obu tradycjach teologicznych.

wmc-bwa-dialogue-pic-20151

 

        Delegacja została przywitana przez bp. dr. Wee Boon Hupa, z Kościoła Metodystycznego Singapuru oraz ks. Edwina Lama, wiceprzewodniczącego Federacji Baptystów Azji i Pacyfiku.

          Dialogowi współprzewodniczyli: brytyjczyk ks. dr. Tim Macquiban (trzeci z lewej), pracujący w Rzymie  jako dyrektor Metodystycznego Biura ds. Ekumenizmu, ks. dr. Curtis Freeman (czwarty z lewej), profesor i dyrektor Baptystycznego Domu Studiów na metodystycznym uniwersytecie Duke w miejscowości Durham w Północnej Karolinie, USA.

         Profesor Freeman wygłosił niedawno w metodystycznym seminarium teologicznym w Reutlingen (Niemcy) ciekawy wykład, w którym przyznał, że chrzest dziecka w połączeniu z osobistym wyznaniem wiary w wieku późniejszym (np. w akcie konfirmacji) może być rozumiany jako “chrzest wiary”. To bardzo ciekawa koncepcja wychodząca naprzeciw metodystycznej tradycji. O chrzcie dziecka, podobnie jak ze wszystkim, co dotyczy dzieci, decydują rodzice. Warto przy tym zauważyć, że nikt nie może sam siebie ochrzcić.   Akt chrzt, jako sakrament sprawowany jest przez Kościół.

 

Na podstawie serwisu informacyjnego Światowej Rady Metodystycznej

przygotował.

 E.P.

 

 

Metodyści i Baptyści